2 Gaia Bohemia Snap Dog  21.066
3 Bon Voyage Gentle Heart  21.316
4 Avon Lady Sunny Funny  21.377
DNS Old Road`s Hannah  0.000

No čo napísať úvodom, HOT,HOT,HOT – brutálne teplo sprevádzalo tento dostih. Na štart sa postavila veľmi slušná konkurencia, 7psov, 11súk, 3 seniori všetko samozrejme vipeti. Už prvé rozbehy sa behali za tepla okolo 30C, začali vipeti psi kde sa hned v úvode predviedol Miki, ktorý suverenne zvíťazil. Druhý rozbeh bol napínavejší o to, že medzi zákrutami si “hodil salto” Lio, zatiaľ nevieme čím to bolo zapríčinené, ale našťastie sa nezranil, len dobehol do ciela so značnou stratou ale samozrejme vyplyvajúcou z uvedenej skutočnosti, zvíťazil v tomto rozbehu Kleon. Dalším rozbehom bol beh seniorov a to v tejto zostave bolo jasné pre Ceasara, ktorý nedal nikomu šancu ohroziť jeho víťazstvo. No potom sa do plne obsadeného rozbehu postavila Ashley, box č.6, hlavné súperky Dolcena a Alaska, boxi sa otvárajú Dolcena páli ako strela, Ashley si drží vonkajšiu stopu, a bez problémov sa zaraduje za Dolcenu, a v tomto poradí vbiehavajú do ciela, Dolce Vita týmto časom upravuje štatistiky, a Ashley upravuje svoj naj čas na tejto dráhe ešte z roku 2008,o 0,2s sa vylepšuje osobák na 20,256s. V dalšom rozbehu suk nenecháva nikoho na pochybách Eclipse ktorá víťazí pred Leylou. Nakoľko sa behá iba rozbeh a finále pre vipet psov a seniorov netrebalo nič riešiť, a u súk Ashley postupuje 3 časom do finále “A”, čo ma veľmi potešilo. Finále psov, opäť víťazne Miki, ale predviedol sa Lotto, ktorý veľmi pekne sťahoval Mikiho, a dobiehava si pre 2.m. Seniori, ako rozbeh tak aj finále “Ave Ceasar”. Do nášho finále si Ashley vylosovala box č.4, z ktorého som mal trošku strach, nakoľko v rozbehu boli 3 sučky s vonkajším štýlom behu, teda W. Ale štart ako vždy u Ashley veľmi slušný, zľava Docena, sprava Eclipse tie sa starali o seba, a Ashley bojovala s Leylou o 3m. Vlastne sa vytvorili dvojičky, ktoré si to rozdávali medzi sebou, o chlp víťazí Dolcena pred Eclipse, a po vynikajúcom finiši Ashley strháva boj s Leylou na svoju stranu, a tým získava 3m., Charis na 5m.a Beyoncé na 6m.
Medzi jednotlivými rozbehmi sa na tréningoch predviedli Amy, Asthon, Chamnapan, mladí Jenka a Honey, tá si už fikla celé kolo z otvorených boxov, a veľmi úspešne. Atmosféra, dovolím si povedať už v stabilnej dostiháckej zostave bola vynikajúca, psi a aj my sme prežili túto horúčavu, a strávili krásny dostihový deň na výborne zorganizovanom podujatí v Nitre.