Publikoval: probaxonwhippets | 22 septembra, 2011

ME Beringen

Krásna trať, krásne počasie nás privítalo na Majstr. Európy v belgickom Beringene. Ako vždy v sobotu sa konal Friendship závod whippetov kde sa za horúceho počasia predviedlo množstvo mladých psov a aj  tí ktorí sa nedostali do nedeľňajšieho hlavného závodu. S prehľadom  zvíťazili moji horúci favoriti a potvrdili očakávané kvality a to medzi sučkami Campary Romance vd Spaarnemeute a psami Oochigea´s Icekiss. Vsobotu sa do finále prebojovali aj naši súťažiaci ADIAH Mraja, majiteľka Martina Ružinská – Taliansky chrtík, suka – 5. miesto,EBONY Putimská Brána, majiteľka Martina Baranová – Faraónsky pes, suka – 5. miesto, takže srdečne gratulujeme.
Nedeľa bola plná očakávania ako vždy, ale aj kvôli zmene počasia a tomu aj tak bolo. Ráno nás privítalo kvalitným lejakom tak whippetky začínali svoje prvé kolo v daždi. Nakoľko tráva-dráha bola fantastická nedošlo ku žiadnym zraneniam a postupne sa aj vyjasnilo a bolo fakt príjemne.Za nášho Asthona môžem len napísať, že makal ako vždy, v prvom rozbehu sa do prvej zatáčky však nezmestil a zbrzdil a tak doťahoval ostatných celé kolo. V druhom kole trošička zaspal na štarte a tak zrýchľoval a naťahoval sa celé kolečko s Lanym od Krásových. Ďalší naši zástupci v kategorii whippetov podali solídne výkony, či Chiméra a Lionel, prvé kolo bola v podstate zoznamka s traťou a v druhom sa obaja zlepšili. Čo  sa týka whippetov môžem Vás všetkých ubezpečiť, že behá všetko od malých cez veľkých, s čistím pôvodom aj všelijako mixnuté, cez rôzne super dostihové veľmoci ako je Srbsko a podobne, tak si prosím nerobte hlavu z výšky či z rodokmeńa, príďte vyhrajte a všetci Vám budeme tlieskať. Taký je stav, už to nie je hobby, je to prestíž a dosiahnutie cieľa akýmkoľvek spôsobom…aj keď za to nie sú prachy, žeby že som najlepší aj keď so zvláštnym psom…nie je problém…je to oks..našťastie ostáva aj dosť korektných dostihových psov a majiteľov, ktorých prvým cieľom je aby ich pes dobehol zdravý a potom nejaký ten čas viď. stiahnutie Chestra z 2.rozbehu,prvý bol jeho zdravotný stav. Ale na inú tému, historický úspech Slovenska dosiahli greyhoundi:-Magic Day bežala fantasticky aj rozbeh aj finále a zaslúžene sa stala Majsterkou Európy!!!!Je to niečo nevídané,  teda pre nás slovákov. Ďalší úspech dosiahol Kajto, ktorí sa napriek trom behom, vo finále prepracoval na 4.miesto,takisto srdečne gratulujeme. Na záver by som napísal, že to boli jedny z najkrajších veľkých dostihov na ktorých som bol, super počasie, organizačne absolútne zvládnuté na jednotku, dráha na môj vkus trochu guľatá ale s fantastickým trávnikom, so super obsluhou.
Takže BRAVO Beringen!

ĎAKUJEM Asthonovi za super súboje, výkon a účasť na  tomto super podujatí, a celej našej výprave gratulujem k super výkonom, ktoré  sme okorenili aj finálovými účasťami a kovom najcennejším!!!


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Kategórie

%d bloggers like this: