Publikoval: probaxonwhippets | 28 novembra, 2012

Dostihová sezona 2012

Tak a je po sezone, ktorá bola pre B vrh vynikajúca. Obe dievčatá vo Švedsku a vo Fínsku si počínali ozaj super a odbehali v ich krátkej sezone celkom dosť dostihov. Obe vo svojich premierach ukázali talent a potenciál, kotrý dostali do vienka od rodičov.

Za najväčšie úspechy považujem Breeze účasť vo finále Švédskeho Derby, kde po víťazstve v semifinále s ktorým nikto nepočítal sa dostala do finále mix whippetov kde do poslednej zákruty viedla ale po kontakte sa posunula na vynikajúci 4.priečku,ktorou sa stala najrýchlejšou fenkou.

Bubble, dvojča Bulleta, si viedla počas celej sezony super, vo všetkých zabehnutých vzdialenostiach je v rankingu časov na 2.mieste vo Fínsku, a k týmto fantastickým časom pridala aj titul šampionky Fínska na 350m,vynikajúce.

Ďalší, kto sa zúčastňoval pravidelne dostihov je môj Bullet, ktorý prekonal všetky moje očakávania, získal titul Madarského 350m a Slovenského šampiona 280m, vicešampion Slovenska 350m,časy ktoré začal behávať koncom sezony, dá sa povedať pravidelne, sú ohromujúce, a vo viacerích prípadoch pod TR, spomeňme aspon 22,78s v Rábapatone,17,57 v Alsonémedi, bohužiaľ boli mimo závodu so sparingpartnermi. Takže kvalitná príprava na dalšiu sezonu, a verím, že je schopný sa ďalej zlepšovať.

Bluerae sa potýkal vo väčšine sezony so zranením prsta, stihol získať dostihovú licenciu, ale zranenie sa ukázalo vážňejšie ako sme si mysleli, a prst bol nakoniec operovaný v týchto dňoch. Po doliečení, postupnej záťaži sa osobne domnievam, že v budúcoročnej sezóne ešte ukáže čo je v ňom, nemám strach :-).

No ako poslednú by som spomenul moju Bubsy, ona sa za pomoci Ashley, Čamiho, Bulleta celý rok venovala štúdiu behu na dráhe, a na konci sezony jej konečne doplo, počom my všetci túžime a dala to. Urobila si dostihovú licenciu a aj ona, sa teda objaví budúci rok na dráhe. Časy ktoré behala vôbec neboli zlé,a tak po nabratí skúseností verím, že ukáže svoju silu.

Záverom by som skonštatoval, B vrh sa mi vydaril, viac ako som v kútiku srdiečka očakával, sú nielen rýchli ale aj mimoriadne krásny, tak ako ich rodičia Windwalker Dragon Storm a Probaxon Ashley.

Touto cestou dakujem mojej mame, Pištimu Palinkášovi a všetkým, ktorí mne-nám pomáhali počas celej sezony. Veľké poďakovanie posielam aj do Fínska Marjo, do Švédska Ase, za starostlivosť o “moje deti”.

 


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Kategórie

%d blogerom sa páči toto: